A-tým

Velký Ořechov - Spytihněv B

Góly VO: Maňásek, Čevela, Minařík T.

Sestava VO: Sedlář A. - Baďura, Mahdal, Minařík M., Kůra - Svízela, Sedlář D., Talášek, Čevela - Minařík T., Maňásek

Nedělní zápas se soupeřem ze Spytihněvi se odehrál za teplého počasí na poměrně tvrdém, suchém, ale i přesto kvalitním hřišti ve Velkém Ořechově. Na domácí byl v průběhu dvou týdnů vyvinut poměrně silný tlak ze strany domácích fans a kritiků za poslední dvě nevydařená utkání. V pátek proto proběhl dvoufázový trénink, který měl nakonec velmi pozitivní efekt. Ořechovští začali velmi aktivně a ihned si vytvořili řadu zajímavých příležitostí. Jako první zamířil do černého Maňásek, který po krásné akci po ose Maňásek, Baďura a Tomáš Minařík prošel neatakován do pokutového území a nedal brankáři šanci. Poté ale následoval festival neproměněných šancí, kdy postupně neproměnili své stoprocentní šance Svízela, Maňásek, Minařík a Čevela. Hosté se prezentovali pouze několika střelami, které v pohodě zlikvidoval Adam Sedlář. Do konce prvního poločasu proměnil se štěstím ještě krásný centr Taláška Roman Čevela. Na druhé straně zachránil po závaru z rohového kopu z brankové čáry obránce Kůra. První poločas skončil 2:0, ale domácí nemohli být spokojeni s množstvím zahozených příležitostí.

Do druhého poločasu nastoupil Ořechov bez změn s cílem zvýšit dvoubrankový náskok. Bohužel se hostům podařilo po dobře sehrané akci snížit na rozdíl jednoho gólu. Velký Ořechov ale žádné drama nedopustil a ihned gólově odpověděl Tomáš Minařík po nahrávce Davida Sedláře. Poté si Tomáš připsal ještě jeden zásah a definitivně tak zlomil odpor soupeře. Mírná kritika (dnes ale patně velmi subjektivní) se opět snesla na trenéra Greguše za střídání, který dnes vedl mužstvo bez dovolenkujícího Pavla Kopla. Utkání se muselo fanouškům nakonec velmi líbit, protože se obě mužstva snažila hrát ofenzivní fotbal až do konce. Velký Ořechov tak vyhrál své třetí utkání v sezóně a s deseti body je stále na třetí příčce IV.A třídy.