Dobrkovice - Velký Ořechov

0:3

Góly VO: Juřík R., Minařík M., Maňásek

Sestava: Gregor - Baďura, Mahdal, Minařík M., Kůra - Svízela, Sedlář D.(Juřík J.), Maňásek, Čevela - Juřík R.(Smetka), Minařík T.

Místní derby dvou týmů, které v tabulce dělilo pouze 3 body, se konalo v nedělním dopoledni na pěkně upraveném hřišti v Dobrkovicích. Památku tragicky zesnulých hokejstů ruské Jaroslavli uctili všichni účastníci zápasu minutou ticha. Velký Ořechov pod vedením trenéra Pavla Kopla začal trochu pasivněji a domácí se hned na začátku zápasu dostali do několika dobrých příležitostí, hlavně zásluhou útočníka Mudráka, ale Martin Gregor tým v úvodu podržel. Ořechovští začali po úvodním náporu domácích hru kontrolovat a zásluhou krásné střely Radka Juříka se dostali do vedení. Dobrkovice po obdržené brance na úvod zápasu již nenavázaly. V útoku nebyly tak nebezpečné hlavně díky zranění Mudráka, který musel ze zápasu odstoupit. Do konce poločasu se mohli prosadit ještě Juřík, Svízela, Maňásek nebo Tomáš Minařík, ale své šance v gól nepřetavili. Nepomohl ani rozhodčí Šulc, který nepískl jasnou penaltu na Lukáše Svízelu. Poločasový výsledek byl tedy 0:1 pro Velký Ořechov.

Druhý poločas začal velmi podobně jako ten první. Dobrkovice se hodně tlačily do střeleckých příležitostí, ale hosté srovnání stavu nedovolili. Naopak po faulu na Radka Juříka kopal přímý kop Michal Minařík, který z hranice vápna prostřelil zeď i překvapeného domácího brankáře. Od této chvíle Velký Ořechov plně kontroloval hru a domácí do zakončení až na výjimky příliš nepouštěl. Hosté se stále snažili dát rozhodující a uklidňující třetí gól, který ale ne a ne přijít. Střídající navrátilec Jarek Smetka spálil hned 4 tutovky. Do výborných pozic se dostali také krajní záložníci Roman Čevela, Lukáš Svízela nebo Pepa Juřík. Na ořechovské polovině příliš nebezpečí nehrozilo. S nervy a bránicemi diváků si pohrál pouze ořechovský kapitán a hráč s největším fanclubem ze všech čtvrtých tříd v republice Baďura, který předvedl fantastickou minelu typu "Našla se noha". Bohužel pro hosty jej v pohodě jistil brankář Gregor. Třetí gól nakonec přišel po rychle rozehraném rohu Tomáše Minaříka. Ořechovský záložník Maňásek si sběhl pro míč a parádní střelou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci. Velký Ořechov tak odskočil Dobrkovicím na rozdíl 6-ti bodů a udržel si třetí místo v tabulce.