Velký Ořechov - Provodov B

3:6

Góly VO: M. Minařík, T. Minařík, Maňásek

Sestava: Sedlář (Minařík V.) - Kostelník, Mahdal, Kůra, Baďura (Sedlář D.) - Svízela (Čevela), Maňásek, Minařík M., Talášek - Juřík R., Minařík T.

Nedělní pouťové dopoledne ve Velkém Ořechově začalo i přes krásné počasí velmi pochmourně, i když většina hráčů přistoupila k zápasu po minulém týdnu velmi zodpovědně. I tak se ale stalo, že někteří hráči zaspali a vůbec, případně z části, se zápasu nezúčastnili. Chyba byla asi v nezodpovědnosti spoluhráčů, kteří neprokázali dostatek snahy probudit své mimořádně tvrdě spící kamarády. I přes selhání z minulého zápasu se domácí opět nevyvarovali špatnému úvodu a již po 15-ti minutách prohrávali 3:0. Provodovští útočníci nás povozili docela levně na kolotoči. Nejprve po chybě v rozehrávce nezastavil v první minutě zápasu hostujícího útočníka Kostelník. V páté minutě opět po špatné rozehrávce Kůry vycvičil Baďuru druhý hrot Provodova a z dvaceti metrů překonal nejistého Sedláře. Třetí gól bylo klasické Déjà vu. Po rohovém kopu na přední tyč se Jarda Kůra zohnul tak, že balón v pohodě doplachtil přímo do branky.To již bylo příliš i na naše trenérské duo. Trenér Greguš tedy rychle zareagoval a skočil si domů pro kopačky (Ne sobě, ale po operaci kolene se navrátivšímu golmanoútočníkovi Vlasťovi Minaříkovi ). Trenér Kopl mezitím sáhl po střídání tak, že vyměnil kapitána Baďuru, ten si zajistil svým chováním po vystřídání místo v likvidační četě, až se budou odstraňovat staré střídačky. Střídání ale mělo i svůj symbolický charakter. Jirka Baďura v týdnu oslavil narození své třetí dcery Lidušky a tak vystřídán po třetí obdržené brance.  Mezitím se ořechovským podařilo snížit po přesném centru Milana Mahdala a důrazném zakončení Michala Minaříka. Bohužel dvě minuty nato se Provodovu podařilo zvýšit náskok na 4:1. Z hranice vápna se šťastně trefil hostující záložník a šťastně překonal Adama Sedláře již po čtvrté v průběhu poločasu.

Do druhé půlky domácí vstoupili velmi odhodlaně a se dvěma změnami v sestavě. Nevýrazného Lukáše Svízelu nahradil Čevela a Adama Sedláře v brance vystřídal Vlastik Minařík. Ořechovští zatlačili soupeře hluboko na svoji půlku. Velké šance měli Tomáš Minařík i Kuba Talášek. Bohužel z ojedinělého protiútoku foukl rozhodčí penaltu po klasickém a zbytečném faulu Michala Minaříka. Bohužel tento zákrok nesl příchuť křivdy, protože se podle všeho odehrál mimo hranici pokutového území. Penaltu hosté s přehledem proměnili. Poté dokonce zvýšili svůj náskok až na mimořádně potupných 6:1. Domácí pouťák a obrovskou ostudu již jen zmírnily branky Tomáše Minaříka a polokapitána Maňáska. Zápas tak skončil tristním výsledkem 6:3. Za celý tým se omlouváme domácím příznivcům a všem našim věrným fanouškům za neúspěšné výsledky v posledních dvou utkáních. 10 obdržených gólů za dva zápasy je opravdu tragedie.

Pokud jsem minulý zápas nazval fiaskem, tak dnešní počin byl asi ještě horší, bohužel jen nemám správné slovo . PŘÍSTUP (nedostup) některých hráčů "týmu" je v této situaci naprosto neomluvitelný. Prosím kritiky, aby byli ještě přísnější.... Díky