A-tým

Velký Ořechov - Paseky B

16:0

Góly: Minařík T. 6x, Talášek 3x, Minařík V., Minařík M., Čevela, Kostelník, Baďura, Sedlář, Kopl

Sestava VO: Minařík Vl. - Kopl, Svízela, Kůra, Baďura - Maňásek, Kostelník, Čevela, Talášek - Minařík M., Minařík T.

Nedělní zápas ještě před začátkem ovlivnily události ze středeční hráčské schůze po neuspokojivých výsledcích. Pavel Kopl opustil funkci trenéra, kterou vykonával s Jirkou Gregušem a zůstal pouze platným hráčem. Kapitánem byl zvolen Jiří Maňásek, který tuto funkci zastával už v minulé sezóně. Jeho zástupcem byl hráči určen Libor Kostelník. Pro fans doposavadního kápa: Jirka Baďura skončil na krásném třetím fleku... Ještě důležitější post než kapitán byl také vyřešen. Pokladníkem se stal Pepc Juřík za vydatné podpory Romana Čevely. Na skříni v kabině již visí tolik pokut za jediný zápas, že to nedaly za měsíc září ani všechny tři naše policejní švestky v kabině dohromady...

Všichni si mysleli, že zápas proběhne úplně v pohodě, ale bohužel přístup nebyl takový, jak se po středeční schůzi očekávalo. Nemožné se stalo skutečností a nově zvolený kapitán dorazil se zpožděním. Na skříni ho přivítala krásná půllitrová pokuta... Bohužel soupeř k zápasu přistoupil podobně....., ale spíš ještě daleko hůř. Již podle posledních výsledků a záznamů se nečekal žádný zázrak, ale hosté opět dokázali znevážit celou soutěž svou morálkou a přístupem. K zápasu dorazili pouze v osmi lidech, čímž znehodnotili odpoledne spoustě ořechovských fanoušků, kteří zavítali do ochozů i po dvou neúspěšných domácích zápasech.

Trenér Greguš, který zůstal na lavičce sám, vstoupil do zápasu se zcela novou obranou řadou. Do brány poslal nejlepšího střelce minulého ročníku Vlasťu Mínaříka, bývalý trenér Pavel Kopl obsadil místo stopera. Lukáš Svízela ze postavil před něj a na krajích hrál Baďura s Kůrou. Do zálohy se posunul Libor Kostelník, jinak zůstala záloha beze změn. Do útoku se do bratrské dvojce postavili Michal a Tomáš Minaříkovi. Bohužel vše neslo pachuť nedostatku soupeřících hráčů. Ti v sedmi lidech v poli vzdorovali až do dvacáté minuty. Poté se možná až po příliš složité hře začali ořechovští prosazovat. Poločas skončil 5:0 - nemá smysl jmenovat konkrétní střelce ani akce, protože v druhém poločase bychom to četli do úterý.....

Druhý poločas trenér Greguš vystřídal dva hráče. Za Pavla Kopla nastoupil David Sedlář a Jardu Kůru vystřídal Pepc Juřík. Hosté nasadili ještě devátého hráče v teniskách. Velký Ořechov začal dobře a po opakovaném rohu zavěsil Roman Čevela. Následně byl nemilosrdně vystřídán za Michala Talaše. Další průběh již byl zcela v režiii domácích a skóre rychle narůstalo. 6-ti góly se blýskl Tomáš Minařík, 6 asistencí zaznamenal Maňásek a na hattrick dosáhl také Kuba Talášek. Gól z penalty si vstřelil i brankář Vlasťa Minařík. Mezi první střelce v sezóně se zapsali Kostelník a úplně falešné "levé" křídlo Baďura. Ořechovští celkově podali zodpovědný výkon a snažili se domácím fandům co nejvíce odměnit alespoň počtem vstřelených gólů, protože hrou při takto odevzdaném a nepočetném soupeři se zavděčit opravdu nešlo. Bohužel i trénink bývá daleko vyrovnanější, takže se nedá hovořit ani o tom, že bychom potrénovali. Před důležitým zápasem s vedoucími Žlutavami jsme si zasloužili odehrát asi náročnější zápas, aby se změny v sestavě lépe sehrály. Dle mého názoru, by tým Paseky B neměl být v soutěži nadále akceptován a znechucovat víkendy ostatním týmům, pokud se nedá urychleně do kopy. To že zápas odehrají v osmi lidech jen aby nedostali pokutu by nemělo být okresnímu svazu úplně jedno, i když to pravidla umožňují....