Racková - Velký Ořechov

2:4

Góly VO: Minařík T. 2x, Maňásek, Sedlář

Sestava VO: Gregor - Kostelník, Kopl, Baďura, Juřík J. (Mahdal) - Maňásek, Minařík M., Sedlář, Talaš (Juřík) - Minařík T., Talášek

Ještě před posledním podzimním zápasem (předehrávkou jara) položili kvalitní základ venkovní výhře 3-4 členové kádru, kteří dělali podlahu u kapitána týmu. Podlahová jednička na Ořechově (neříkej mi) Kopl, dvojka tréňa Greguš - moc díky borci, trojka podavač Maňásek a náhodou kolemjdoucí Baďura. Zbytek týmu až na výjimky skončila na místním disko. Někteří bohužel doslova. Zápas se hrál v netradiční dobu (14:00), a tak se druhý pokladník Čevela a instalatér Jarda nedostavili k zápasu. V chladném podzimním počasí jsme mohli odhodlaně vyjet na Rackovou, bohužel fungl nová sada dresů s dlouhými rukávy se zůstala hřát na Ořechově. Ořechovští tak nastoupili pod vedením nového vedoucího mužstva Jirky Many v klasické modrobílé kombinaci na poměrně poopraveném hřišti na Rackové. Hosté začali pěkným fotbálkem po zemi a domácí to klasicky prali z jedné dopředu. Ořechov od začátku Rackovou jasně přehrával, ale bohužel po hrubé chybě Pepce se domácím podařilo dostat  do vedení po krásné střele zpoza velkého vápna. V patnácté minutě přišel spor o kvalitu míčů a tak domácí nasadili do hry "Roteiro". Podavači v místním potoku tak velmi zbystřili. Hosté se stále snažili hrát svou hru a nutili domácí někdy až k příliš hrubým faulům. Standardní situace z dvaceti metrů -> Tomáš Minařík -> 1:1 krásný přímák utaženou placírkou k pravé tyči. Chvíli poté se elegantně uvolnil kapitán Maňásek, falšovaná střela (spodní faleš) po zemi -> 4-8 sekund ticha (než míč dolétl k bráně) -> (ne)zákrok gólmana -> Gól... Velký Ořechov zaslouženě otočil. Do konce poločasu už se pouze domácí předvedli několika nesportovními a tvrdými zákroky, ale pan rozhodčí i tak zvládal svou pozici s přehledem. Musíme ocenit kvalitu vedoucího týmu Jirky Many, jak s přehledem zamkl kabinu hostujícího týmu po poločase. Někteří hráči si i pochvalovali, že voda, kterou přinesl chutná daleko líp.

Do druhého poločasu tentokrát vstoupili lépe ořechovští. Přímák z dvaceti -> Tomáš Minařík -> uvolněná placírka přes zeď - > střela doprostřed pod břevno -> brankář za tyčkou -> 1:3. Domácím se podařilo snížit z tečovaného přímého kopu na 3:2. Poslední slovo v zápase a klidné dohrávání zajistil David Sedlář, který překonal domácího gólmana z ostrého úhlu povedeným centrem. Poté měli ještě šance hráči na obou stranách, ale oba gólmani už skórovat nedovolili. Ke konci schytal ještě pár tvrdých direktů do hlavy obránce Baďura (vše Roteirem), který se neohroženě vrhl do střely i nejvyššímu hráči na hřišti, po zápase jsem ale žádné změny v jeho chování nezaznamenal, takže snad vše OK. Velký Ořechov tak dovezl z "horké" půdy 3 body a přezimuje na třetím místě. S 53 vstřelenými góly jsme se stali nejlépe střílejícím týmem ve IV.A třídě. Moc děkujeme všem našim příznivcům za věrnost a účast i na venkovních zápasech a dovolujeme si vás pozvat na "firemní" zabijačku 5.11. v areálu TJ Sokol.